Wiosna idzie …

Jak cały świat tak i My zmieniamy się na wiosnę. Z najważniejszych i najbardziej widocznych zmian nie sposób nie zauważyć naszej odnowionej elewacji przy wejściu. Odnowione wejście i widoczny z daleka napis OPP3 to zasługa głównie Pana Charisa i Pań Wiolety Mocarskiej i Magdaleny Urbańskiej – nauczycielek zajęć plastycznych w naszym Ognisku.

Również wiosną zapoczątkowaliśmy blok wydarzeń poświęconych nauki o kosmosie. Pierwszym krokiem było zorganizowanie wystawy prac uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 185 na Gocławiu pt: „Układ Słoneczny”. Za udostępnione prace i eksponaty dziękujemy opiekunowi i pomysłodawcy wystawy Pani Izabeli Modelewskiej, nauczycielce w/w szkoły. Kolejnym krokiem był cykl zajęć o kosmosie, których finałem było zorganizowanie konkursu wiedzy o kosmosie. Na deser 9 maja przez całe popołudnie gościliśmy w naszej placówce Planetarium Mobilne dla dzieci. Każdy uczestnik zajęć w OPP mógł zapisać się i obejrzeć jeden z seansów dotyczących tajemnic kosmosu.

Wiosna zawitała także do naszego ogniskowego ogrodu, który zbudził się już z zimowego snu i pięknieje w oczach. Z każdym dniem na gałązkach przybywa kwiatków, zielone liście cieszą oczy, nie ustaje świergot ptaków. O wygląd dbają oczywiście pracownicy Ogniska, którym serdecznie dziękuję.

Ostatnią zmianą wiosenną jest logo naszej placówki – pracowita mrówka rozwijająca swoje talenty. Wraz z rozwojem swoich zdolności mrówce przybywa różnych elementów nie tylko stroju.

Wierzę że tak samo dzieje się z naszymi wychowankami.

Waldemar Krukowski