Lekcja 2 

Temat: Choreografia taneczna z wykorzystaniem popularnych ruchów w stylu Hip hop.

Cel: nauka popularnych kroków hip hopowych do znanej piosenki Baby Shark remix.

Po utrwaleniu układów tanecznych czas na zadanie dla wszystkich grup tanecznych i całej rodziny:)

Kroki można wykonywać jak na filmie we dwójkę: dziecko plus rodzic , rodzeństwo lub osobno. 

Poniżej nagranie tanecznego wspaniałego światowego mistrza w stylu hip hop, street dance, poping itp. Matt Steffanina.

Opis kroków:

  1. Poza początkowa – każdy przyjmuje swoją pozę taneczną na początek, może być jak na filmiku. Jeśli tańczymy sami to może być indywidualna poza jeśli tańczymy np.z rodzicem, rodzeństwem możecie ustalić wspólną wymyśloną pozę
  2. Bujany krzyżaczek – bardzo popularny krok ostatnio w hip hopie na pewno go znacie. Zaczynami od góry na 1 ręce szeroko na 2 ręce skrzyżowane, 3,4,5,6,7,8 powtarzamy to samo w dole. Pamiętamy o ,,bujaniu’’ na nogach na boki, zaczynami od prawej strony do lewej. Jak już wiemy co robimy z rękoma i co robimy z nogami, wszystko łączymy.
  3. Kick nogą i ręką – kolejny popularny krok hip hopowy. Skaczemy na lewej nodze, prawa noga robi kick tak jakbyśmy chcieli kopnąć piłkę, natomiast ręka uderza jak w drzwi. Ruch ręki zmienia się co 2 uderzenia. Na 1, 2 uderza w górze nie prostując łokcia, na 3,4  z prostym łokciem uderzamy ręką w dół (ruch ręki wspólny z ruchem nogi)
  4. Poza stop – zatrzymujemy się w pozie z rękoma skrzyżowanymi na 5, natomiast 6,7,8 stoimy w ,,bezruchu’’
  5. Robot dance – przechylanie się na boki; w prawo, do tyłu, do boku w lewo, do przodu na 1,2,3,4, na przyspieszenie muzyki 5 i 6i 7i 8 przyspieszamy ruch w dół.
  6. Pajączek –  nazwa taka żeby łatwiej zapamiętać figurę, można mówić robaczek bo nogi są ustawione szeroko ale przemieszczają się drobniutko:) ok po kolei, nogi: idziemy w lewą stronę na 1 na ,,i” złączenie nóg na 2 znów noga lewa robi krok do boku. Pamiętamy kroki są malutkie tylko kolana są ustawione szeroko. I W drugą stronę 3 i 4. Ręce: lekko ugięte w łokciach, zaczyna prawa ręka kiedy idziemy w lewo, góra i  środek, następnie lewa ręka kiedy idziemy w prawo, góra i środek
  7. Podskoki  i w dół – w prawo, lewo, ręce szeroko na 5 i 6 i w dół 7,8.
  8. Skrzyżowane ręce – na szerokich nogach nisko ugiętych, krzyżujemy ręce w dole na 1i , ręce w górę na 2, następnie znów w dole na 3i, ręce w górę na 4, na 5 i znów krzyżujemy na 6 ręce proste do przodu.
  9. Improwizacja – czyli wymyślamy swoje popisowe kroki, mogą być hip hopowe, mogą być gimnastyczne: szpagat, podniesienie nogi do góry, gwiazda, wasza dowolność. Można spróbować jak na filmie. 

Jeśli ktoś chce to jak najbardziej można mi wysyłać swój film z wykonania zadania na e -mail. Obejrzę, odpiszę lub opiszę ewentualne uwagi.;)

Jeśli nie uda się wysłać to na pewno wszystkich sprawdzę jak już uda nam się spotkać w ognisku:)

Życzę miłego tanecznego tygodnia.

Pani Natalia