Lekcje 28.04 – 30.04

Witam po raz siódmy.

Tak mija 7 tydzień, naszych wirtualnych spotkań.

Na ten tydzień proponuje wam ostatnia podróż przez Chiny. Poznaliście Klasztor Shaolin i jego adeptów. Ale oprócz tego prężnie rozwijającego się ośrodka sztuk walki na terenie Chin działają jeszcze dwa inne ośrodki. W tym tygodniu wybierzemy się do Klasztoru WUDANG. W tym ośrodku skupiono się na tradycyjnie miękkich systemach walki. Jest to kolebka stylu Tai Chi Chuan, czyli krótko mówiąc – balet w sztukach walki , ale bardzo skuteczny w „obronie”.

Czas prezentacji to ok. 45 min  >> ZOBACZ PREZENTACJĘ <<

Grupie starszej polecam dodatkowo film, w którym będziecie mieli okazję popatrzeć , a nawet poćwiczeń razem z mistrzem Chen Shiyu. Zapraszam , próba nic nie kosztuje.
Podobny trening mieliście również ze mną na zajęciach, kiedy wspólnie ćwiczyliśmy Tai Chi.

Czas filmu szkoleniowego to 2-gie 45 min

Część druga prezentacji poświęcona jest świątyni w Emei (Emei Shan – najwyżej położonego ośrodka sztuk walki na terenie Chin ok. 3100 m n.p.m.) – kolebka stylów miękko-twardych. Na tym terenie jak mówi legenda przebywał sam Budda.

Będziecie mieli możliwość pospacerowania po tym świętym buddyjskim miejscu wraz z chińskimi turystami.

Obecnie w odróżnieniu od Klasztoru Shaolin oraz Wudang nie trenuje się tam żadnych sztuk walki. Ale za to jest to jedno w najbardziej rozpowszechnionych miejsc turystycznych odwiedzanych przez chińczyków chcących „dotknąć buddyjskiej kultury” oraz spotkać się z „samym Buddą” a także innych turystów chcących „pochodzić po chmurach”.

Czas prezentacji ok. wraz z filmem ok. 45 min.

Pozdrawiam Sensei Robert