Lekcja 9

Lekcja 9:

Temat: Poznajemy bliżej tańce latynoamerykańskie.

Cel: Zdobycie wiedzy na temat tańców latynoamerykańskich. Zachęta do nauki innego stylu tańca.

Dzień dobry wszystkim,

Dziś postanowiłam kontynuować tańce latynoamerykańskie, aby was zachęcić do nauki nowego stylu.

W linku, który tu udostępniam jest turniej tańca latino, Są tu juniorzy do 12 roku życia. Oczywiście w takich turniejach występują również młodsze dzieci, które też tańczą świetnie. Taniec latynoamerykański jest bardzo rozwijający ciało tancerza. Większość tancerzy tańców towarzyskich czy właśnie tańców latynoamerykańskich, które również zaliczają się do tańca towarzyskiego, poznając technikę i wszystkie aspekty tańca latino tancerz potrafi zatańczyć praktycznie każdy styl. A na pewno jest mu łatwiej nauczyć się np. hip hop niż tancerzowi hip hopu nauczyć się tańców latynoamerykańskich.

Dlatego też zachęcam do nauki tego stylu.

Jak widać ubrania dziewczynek są zupełnie inne niż w hip hopie czy w tańcu nowoczesnym. Są to sukienki, podkreślające ruch bioder w tańcu, włosy uczesane w koczka aby podkreślić szybkość ruchu głowy, buty na małym obcasie(w przypadku młodszych dzieci), aby podkreślić pracę stóp. Dziewczynki poruszają się z gracją i elegancją.

Jak widać na filmiku nie tylko dziewczynki biorą udział w takich zawodach, ale także chłopcy, którzy też mają odpowiedni strój do tego tańca.

Tance, które są na turnieju w tej kategorii to: cha -cha, samba, rumba, psaodoble, jive.

 

W tym tygodniu również odbyła się lekcja solo. Tworzyłam nową choroegrafię do turnieju tanecznego online -Ogólnopolski turniej tańca online -STAY HOME.

 

Podaję również link do wspólnego treningu z najstarszą grupą Power Dance. Zachęcam do wysyłania filmów z układów, które robiliśmy w opp lub z pracy zdalnej. Będę mogła filmy połączyć podobnie jak zrobiłam z filmami Power Dance.

Pozdrawiam – Natalia

 

Oferta taneczna – Latino solo

 1. Grupy wiekowe

od 7 roku życia

 1. Czas zajęć

45 minut lub 1.5 h

 1. Cele ogólne:
 • Nabywanie przez dzieci umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w tańcach i układach tanecznych
 • Wyrabianie poczucia rytmu, słuchu, płynności ruchów
 • Kształcenie sprawności ruchowej dzieci
 • Nabycie umiejętności pokonywania nieśmiałości i tremy podczas prezentowania się
 • praktyczne zastosowanie dobrych manier, kształtujących kulturę osobistą młodego człowieka, które w dorosłym życiu zaowocują kulturą bycia i umiejętnością zachowania się w każdej sytuacji
 • Budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu samego siebie i wiary we własne siły
 • nauczanie harmonijnego współżycia w grupie, podporządkowania się przepisom, samoopanowania

 

 1. Opis stylu latino solo

W przystępny sposób tancerze uczą się choreografii oraz figur bazujących na tańcach latynoamerykańskich, takich jak: samba, rumba,cha-cha, jive, pasodoble. Dzieci uczą się świadomego poruszania przy muzyce oraz zwracają uwagę na estetykę ruchu i poprawną sylwetkę. Wypracowana w dzieciństwie koordynacja ruchowa ułatwia w późniejszym wieku samodzielny taniec lub taniec w grupie. Na zajęcia przychodzi się bez partnera. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia.

Zajęcia prowadzone są intensywnie i angażują całe ciało, dlatego oprócz nauki kroków dają możliwość rozruszania i uelastycznienia całego ciała, poprawienie sprawności i kondycji,
Różnorodność tańców wyrabia umiejętność swobodnego poruszania się do każdej muzyki, nie tylko latynoamerykańskiej.
Zdobyta koordynacja ruchów ułatwia i znacznie przyspiesza naukę nowych tańców oraz pozwala łatwiej nabywać nowe umiejętności na przykład w różnych sportach czy czynnościach nie związanych z tańcem.

Tańce wchodzące w skład zajęć latino solo : samba, cha-cha, rumba, jive, salsa, flamenco, pasodoble, bachata.

Choreografia przeniesie dzieci w słoneczne klimaty Ameryki Południowej i Środkowej w nowej odsłonie choreograficznej. Połączymy pozytywną energię i taneczne kroki m.in. salsy, bachaty, w całość, tworząc prawdziwy latynoski spektakl.