Lekcja 24.03

Witam Was ponownie.

Mam nadzieję, że codziennie wzmacniacie swoje mięśnie poprzez systematyczne wykonywanie zleconych prze ze mnie ćwiczeń. Na ten tydzień mam dla Was kolejne poważne zadanie. Tym razem coś z historii. W tym celu załączam Wam prezentacje multimedialną dotycząca historii Ju Jitsu (przyda się do egzaminu). Prezentacja zawiera również  pliki filmowe. Dowiecie się z nich dużo fajnych ciekawostek dotyczących postaci związanych z historią i rozwojem Ju Jitsu. 

W części poświęconej historii Ju Jitsu w Polsce na filmie zobaczycie mojego pierwszego nauczyciela zdającego egzamin na 1dana w Andrzeja Lewandowskiego (oczywiście tylko fragment) oraz pierwszego mojego mistrza Jerzego Zygmunta. Obaj oczywiście podczas prezentacji technik  pierwszej szkoły Ju Jitsu w Polsce – Goshin Jitsu.

Aby obejrzeć prezentację trzeba ją pobrać na komputer lub laptopa. Żeby obejrzeć załączone do pliku filmy należy kliknąć na linki zamieszczone po środku strony

PREZENTACJA – >> POBIERZ <<

Polecam Wam również film „Karate Kid”  wersja z 2010r z Jackiem Chan oraz Jadenem Smits.   

Mistrz Miyagi ( Jackie Chan) przyjmuje nowego ucznia Daniela (Jaden Smits), który chcę się uczyć sztuki walki. Co z tego będzie? Zobaczcie sami.  

Film można zobaczyć na platformie cda. LINK DO FILMU “Karate Kid” 2010 – Zobacz

Jeżeli link nie zadziała to proszę w  wyszukiwarce wpisać cda Karate Kid 2010. To będzie pierwsza wyświetlona propozycja. Należy w nią kliknąć i gotowe. Na początku może pojawić się reklama, proszę się nią nie przejmować. Film pojawi się zaraz po niej.

Nawiążemy do wątku z tego filmu po powrocie na treningi.

Trzymajcie się. Pozdrawiam. 

Sensei Robert