Plastyka – kreatywnie

Proponujemy w wolnym czasie zajęcia  plastyczne z wykorzystaniem przeróżnych technik, także technik grafiki artystycznej,  animacji poklatkowej  przeznaczone dla grup młodszych i starszych. Tu znajdziesz filmy, instrukcje, prezentacje, scenariusze różnych działań plastycznych, z których możesz skorzystać w wolnym czasie.

Zajęcia nr 1

Temat:  Miasto z papieru makulaturowego – bądź kreatywny.

Proponujemy zajęcia plastyczne z wykorzystaniem tego co masz w domu, co możesz wykorzystać powtórnie – upcykling. Nauczysz się jak zrobić klej z mąki, jak wykorzystać to co na co dzień wyrzucasz  – kartony , opakowania  papierowe po różnych produktach, makulatura.

Dobrej zabawy ?

 

Uczestników zajęć plastycznych zachęcamy do twórczej pracy w domowym zaciszu i proponujemy wykonanie pracy plastycznej: pod tytułem „Wiosenne kwiaty”. 

Wykorzystując różne, dostępne w domu materiały (kredki, farby, kartony, gazety, bloki …) stwórzcie dowolną kompozycję (zbliżenie na 1 kwiatek lub większy obszar z otoczeniem, z dużą ilością roślin ….itp.) na zadany temat. Technika dowolna: do wyboru (rysunek, malunek, wyklejanka, odbijanie, mieszanie technik…). Format A4-A3.

Prosimy o przyniesienie wykonanych prac do Ogniska po zakończeniu okresu zawieszenia zajęć dydaktycznych.
PRACE DO WYKONANIA DLA WSZYSTKICH GRUP ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH i GRAFIKI.

u p. Magdaleny Urbańskiej
u p. Wioletty Mocarskiej
u p. Agnieszki Sęczek

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY PODCZAS TWORZENIA


Temat: Różnorodność technik plastycznych
Dla grupy 1 i 2 ( po 1,5 h )

CELE:
 Poznanie nowych technik plastycznych
 Rozbudzenie wyobraźni i kreatywności

Proponuje dzisiaj zajęcia plastyczne do których na pewno materiały znajdziesz w domu.

Możesz zrobić różne wersje tej pracy np zamiast białej farby użyj innych kolorów zamiast ciemnego podłoża jasne i namaluj kolorowe kwiaty albo fajerwerki .

Bądź kreatywny! Powodzenia!