Zajęcia wokalne

Dzień dobry Drodzy Uczniowie.

Dziś kilka słów o muzykoterapii, którą także się zajmuje.
Jest to odłam psychologii muzyki , który pomaga w utrzymaniu zdrowia nie tylko psychicznego jak i fizycznego. Jak sama nazwa wskazuje – muzykoterapia to praca z muzyką, jej wpływ na cały nasz organizm , leczenie za pomocą dźwięków o określonych częstotliwościach, ale także za pomocą utworów muzycznych.
Pewnie każdy z Was ma ulubioną piosenkę , albo utwór z gry. Każdy z nas odbiera dźwięki inaczej.

Gatunki muzyczne mają także swoje cechy lecznicze , ale i destrukcyjne.
Muzyka głośna , chaotyczna ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jak sami już na pewno wiecie – zbudowani jesteśmy w większości z wody.
Muzyka to nic innego jak fala – zbiór fal dźwiękowych o rożnej częstotliwości.

I tak na bardzo prostym przykładzie – jak wstrząsacie butelką z wodą, cząsteczki wody znajdują się w rozproszeniu , tracą swoje regularne kształty , panuje bałagan .
Kiedy wkładacie wodę do zamrażalnika lub odstawiacie ją poprostu – cząsteczki wody znowu układają się regularnie. Tak samo jest z nami.

Głośna, chaotyczna muzyka powoduje , że nasz organizm, woda , która jest w nim zawarta – tworzy podobny chaos jak we wstrząśniętej butelce. Ale kiedy odpoczywamy , głęboko oddychamy – nasz organizm znowu jest w harmonii.

Dlatego dziś życzę Wam byście odpoczęli przy wybranych przykładach utworów muzycznych. Każdy zapewne odbierze je inaczej , ale dobrze jest nazwać emocje samemu po przesłuchaniu utworów, mieć świadomość co się czuje. Myślę jednak , że te piękne utwory pomogą Wam odetchnąć:
1.https://liblink.pl/xJRFPGiBUe
2.https://liblink.pl/rmT92FGIFi
3.https://liblink.pl/F7RRhUcOBa
4.https://liblink.pl/qRYCRqLiko

Życzę Wam spokoju , myśle , że już niedługo spotkamy się. Pozdrawiam

—————————————————————————————————————–

17.04.2020

Dziś, zajęcia opisujące jak dbać o swój głos, jak poprawnie oddychać i wydobywać brzenia swojego głosu. Jest to obowiązkowa wiedza dla każdej osoby śpiewającej. Zapamiętanie kilku ćwiczeń i używanie ich przed i po śpiewaniu z pewnością pomoże i wzmocni nasz głos.

Miłej lektury.

http://zppp.ids.czest.pl/dokumenty/publikacje3/emisjaglosu.pdf


Lekcja 4

Wprowadzenie do muzyki gospel i soul – elementy improwizacji wokalnej

—————————————————————————————————————–

Lekcja 5

Ćwiczenia na poszerzenie skali głosu